Prijzen

Wat kost een warmtepompboiler in 2026? Toestel, plaatsing, btw en premie

Het vat zelf is maar een deel van de rekening: wat de installateur moet aanpassen, weegt even zwaar als het merk.

Ontvang tot 5 offertes

· prijzen gecontroleerd in oktober 2026

Het belangrijkste

Bobex geeft voor 2026 2.500 tot 3.500 euro voor een warmtepompboiler en 500 tot 1.500 euro voor de installatie, of 3.000 tot 5.000 euro excl. btw samen. Daar komt 6 % btw bij als dezelfde installateur levert en plaatst. In Vlaanderen gaat er 450 tot 1.200 euro Mijn VerbouwPremie af, volgens je inkomenscategorie.

Boilerinstallateurs: tot 5 gratis offertes

GratisVrijblijvend2 minuten

Vraag 1 van 5
Wat wil je laten doen?

Geplande werken

  1. 1Je beschrijft je project
  2. 2Vakmensen uit je regio kunnen je terugbellen
  3. 3Je vergelijkt, zonder verplichting om te aanvaarden

Tarieven post per post

PostRichtprijsEenheid
Warmtepompboiler, toestel2.500 tot 3.500 €excl. btw
Installatie door de vakman500 tot 1.500 €excl. btw
Toestel en plaatsing samen3.000 tot 5.000 €excl. btw
Btw op levering en plaatsing (2026-2030)6 %privéwoning
Btw op een toestel zonder plaatsing21 %aankoop
Mijn VerbouwPremie, categorie 1 en 2450 €max. 20 of 25 %
Mijn VerbouwPremie, categorie 31.050 €max. 35 %
Mijn VerbouwPremie, categorie 41.200 €max. 50 %
Onderhoudsbeurt150 tot 200 €per beurt

Wat de prijs bepaalt

Hoeveel literbinnen 2.500 tot 3.500 €

Een vat van 200 tot 300 liter is het meest verkocht; een wandmodel van 80 tot 150 liter is kleiner en goedkoper, een vat van meer dan 300 liter duurder.

De plek500 tot 1.500 €

Komt het toestel op de plaats van de oude boiler, dan blijft de plaatsing eenvoudig; een nieuwe plek vraagt leidingen, een afvoer voor het condenswater en soms een nieuwe kring.

Lucht van buitenop offerte

Een kleine berging vraagt kanalen of een buitenunit: reken op een duurdere plaatsing.

Afbraak en afvoermeestal in de plaatsing

Het weghalen van een oude boiler of het afkoppelen van een gasgeiser zit niet altijd in de prijs: vraag het na.

Extern signaalklein

Een toestel dat op een extern signaal kan opwarmen (nodig voor de premie) en een koppeling met je omvormer of energiebeheerder kunnen de prijs licht verhogen.

Een paar typebudgetten

TypegevalRijwoning, elektrische boiler van 150 liter in de kelder, vier personen

Warmtepompboiler van 250 liter op dezelfde plek, plaatsing en afvoer van de oude boiler: 3.000 tot 5.000 € excl. btw, met 6 % btw 3.180 tot 5.300 €, min 450 € premie (categorie 1 of 2).

2.730 tot 4.850 €
TypegevalAppartement, gasgeiser in de keuken, twee personen, berging van 6 m²

Wandmodel of split, kanalen en afkoppeling: toestel 2.500 tot 3.500 € plus plaatsing en kanalen op offerte, 6 % btw.

vanaf ± 3.200 € incl. btw
TypegevalVerkavelingswoning met zonnepanelen, vijf personen, garage van 40 m³

Staand toestel van 300 liter, sturing op zonne-uren, premie in categorie 3: 3.000 tot 5.000 € excl. btw, 3.180 tot 5.300 € incl. 6 % btw, min 1.050 € premie (max. 35 % van de factuur excl. btw).

2.130 tot 4.250 €

Zo betaal je niet te veel

  • Kijk na wat er precies op de offerte staat: btw, afbraak, kring en sturing.
  • Controleer of het toestel op de lijst van ODE-Vlaanderen staat als je de premie wilt.
  • Met zonnestroom loont een iets groter vat.

Hoeveel budget voorzie je?

Gemiddelde prijzen in 2026, plaatsing inbegrepen, premies niet afgetrokken. Een richtprijs, geen offerte: enkel een offerte is bindend.

Krap budget2.500 €
Gemiddeld budget3.000 €
Ruim budget3.500 €
Tot 5 offertes voor dit project

Wie voert je werken uit in België?

Een paar bedrijven uit onze lijst die je plaatsing en onderhoud van warmtepompboilers kunnen uitvoeren, volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO). Vraag elk bedrijf of het dit soort werken uitvoert.

Fiche

Delta Neu Benelux

Battelsesteenweg 455d, 2800 Mechelen

Sinds 1947
Fiche

Anc E Latour

1000 Brussel

Sinds 1976
Fiche

Terre & Feu

Edingenstraat 18/20, 1080 Sint-Jans-Molenbeek

Sinds 1952
Fiche

Temalec

Velodroomstraat 13, 8200 Brugge

Sinds 1966
Fiche

Chauffage Coussement

Jan Delvinlaan 98, 9000 Gent

Sinds 1966
Fiche

Joseph en Emiel Goeyvaerts NV

Merksemsesteenweg 194, 2100 Antwerpen

Sinds 1949

Nog een vraag?

Is de prijs van Bobex incl. btw?

Nee: Bobex geeft de prijs van het toestel excl. btw en excl. plaatsing. Met 6 % btw op een geplaatst toestel wordt 3.000 euro 3.180 euro.

Wat kost een onderhoudsbeurt?

Een beurt rond 150 tot 200 euro, om het jaar of om de twee jaar.

Wat kost een gewone boiler?

Ja, in aankoop: Bobex rekent gemiddeld 1.500 euro voor een geplaatste elektrische boiler tegen 3.000 euro voor een warmtepompboiler. Het verschil haal je terug op de stroomfactuur.

Op basis van: Bobex, warmtepompboiler: prijs van het toestel en van de installatie (gelezen op 27/10/2026) · Bobex, zonneboiler: prijsvergelijking met de warmtepompboiler en de elektrische boiler (gelezen op 27/10/2026) · Vlaanderen.be, Mijn VerbouwPremie voor warmtepompboiler (bedragen vanaf 1 maart 2026) · FOD Financiën, circulaire 2026/C/19 over het verlaagde btw-tarief voor warmtepompen · TrustUp, prijs en onderhoud van een warmtepompboiler (juli 2026)

Klaar voor je offertes?

Tot 5 offertes van boilerinstallateurs uit je regio, gratis en vrijblijvend.

Vraag tot 5 offertes aan
Vraag je gratis offerte aan
Hier je gratis offertes